СВОЇ — це платформа для взаємодії місцевої влади з громадянами. Охоплює чат-бот та конструктор сайтів громад.
Чат-бот СВОЇ є надійним помічником мешканців громад, бо містить важливу інформацію про адміністративні послуги, місцеві заклади та служби. Ним можна скористатися у Viber чи Telegram.
Завдяки чат-боту можна дізнатися адресу чи графік роботи ЦНАП, написати електронне звернення, оцінити роботу комунальних установ і підписати петицію до місцевої влади тощо.
Конструктор сайтів СВОЇ допомагає громадам швидко і легко створити сучасний та доступний вебсайт із врахуванням як потреб законодавства, так і реальних потреб громад та користувачів. Після підключення до платформи необхідно внести інформацію про виконком та основні комунальні заклади і розмістити перші новини — відразу після цього сайт та чат-бот починають працювати.
Станом на січень 2022 року до платформи підключено 207 громад, вона має близько 10 000 користувачів.
Дізнайтеся, як підключитися до платформи СВОЇ за посиланням.
Ролик про платформу
Дія.Цифрова держава – це наймасштабніший цифровий проєкт сучасної України, який ми реалізуємо спільно з Міністерством цифрової трансформації України. На меті – зробити спілкування громадян і бізнесу з державою зручним, прозорим та людяним.
Щоб перетворити Україну на цифрову державу, потрібно оцифрувати ще багато послуг, оновити законодавчу базу, упорядкувати роботу держреєстрів, забезпечити технічні можливості й захист даних. Зміни стосуватимуться не тільки адмінпослуг, а й галузей охорони здоров’я, бізнесу, освіти, транспорту, судів, питань демократії тощо.
Втіленням цієї ініціативи став онлайн-портал державних послуг Дія. Це – точка доступу до всіх публічних послуг, які держава надає громадянам та бізнесу. Тут усе – чітко, швидко й зрозуміло, адже послуги – максимально спрощені, описані простою мовою та реалізовані з урахуванням принципів UX/UI-дизайну. За планом Мінцифри, до 2024 року 100% публічних послуг будуть доступними громадянам та бізнесу онлайн. Станом на квітень 2021 року у Дії – вже понад понад 3,6 мільйонів користувачів.
Розробці концепції цифрової держави передувало створення національного бренду Дія, розробленого також за сприяння Програми EGAP. Бренд Дія означає – Держава і Я. В основі закладена сучасна ідея про те, що взаємодія громадян із державою має бути легкою, зрозумілою та швидкою. Без зайвої витрати часу та нервів, без додаткового контакту з чиновником, а отже – і без хабарів.
Е-демократія сприяє взаємодії влади й громади у вирішенні різноманітних соціально важливих проблем. Саме для цього ми створили E-DEM – першу українську платформу, що об’єднує найбільш дієві та затребувані інструменти е-демократії.
Від 2018 року вебпортал «Єдина платформа місцевої електронної демократії» став єдиним вікном доступу до чотирьох інструментів електронної демократії.
Авторизувавшись на платформі тільки один раз, надалі більше не потрібно вводити свої дані, щоб користуватися розміщеними на ній сервісами:
Е-DEM поєднала найкращі практики взаємодії з громадами, досвід співпраці з якими був використаний при її розробленні. Вебплатформа надає громадянам легкий і зручний доступ до використання кількох інструментів електронної демократії. Ці інструменти покликані налагодити кращий взаємозв’язок громадян і влади у вирішенні різноманітних соціально важливих проблем.
Сервісом успішно скористалися вже понад 40 тисяч громадян.
Разом із Міністерством цифрової трансформації України ми долучились до створення та запуску Національної онлайн-платформи з цифрової грамотності Дія.Цифрова освіта. Мета проєкту – навчити цифрових навичок щонайменше шість мільйонів українців до 2023 року.
Ми розраховуємо залучити:
Для навчання обрано інноваційний формат освітнього серіалу: замість уроку – серія, замість рівня – сезон. До проєкту запрошено як експертів-викладачів, так і українських селебріті, яких звично бачити в кадрі та які розважають, підтримують діалог, жартують, імпровізують.
На платформі Дія.Цифрова освіта для кожного охочого наразі серед інших доступні такі освітні серіали:
Усі освітні серіали є безкоштовними. Майже щомісяця на онлайн-платформі з’являтимуться нові спеціалізовані та нішеві курси для підприємців, lifestyle-курси, курси нових цифрових професій. Наприкінці курсу кожен має змогу пройти фінальний тест і отримати сертифікат, що підтверджує здобуті навички.
Станом на перше січня 2021 року на платформі Дія.Цифрова освіта пройшли навчання понад 400 тисяч користувачів.
Підтримуючи мету Міністерства цифрової трансформації України допомогти шести мільйонам українців опанувати цифрові навички до 2023 року, ми разом провели перше в історії України дослідження «Цифрова грамотність населення України».
Результати, презентовані наприкінці 2019 року, засвідчили: 53% населення України володіють цифровими навичками нижче базового рівня. Так, взагалі не володіють такими навичками 15,1% українців, а низький рівень мають 37,9% громадян.
Найкраще цифровими навичками володіє молодь віком 10–17 років, вона дістала частку 61,6% у категорії «вище середнього».
В основі визначення рівня володіння цифровими навичками було застосовано методологію, що використовується Європейською комісією, – DigComp 2.0. «Цифрові навички» охоплюють чотири параметри: інформаційні та комунікаційні навички (які за результатами дослідження є найбільш розвиненими в українців, обидві – понад 70%), уміння вирішити проблему в інтернеті та пошук програмного забезпечення.
Загалом було проведено:
Із презентацією всіх результатів дослідження можна ознайомитись за посиланням.
Отримані результати лягли в основу Національної онлайн-платформи з цифрової грамотності Дія.Цифрова освіта, презентованої 21 січня 2020 року.
Для полегшення перших днів батьківства Програма EGAP разом із Міністерством цифрової трансформації створили інноваційний державний сервіс єМалятко. За допомогою єМалятко батьки новонароджених можуть отримати до дев’яти державних послуг за однією е-заявою.
Раніше, щоб отримати необхідні державні послуги, батькам потрібно було відвідати близько 11 установ, зібрати майже 37 документів і витратити на це приблизно 10 днів. єМалятко – це сервіс, який об’єднує всі пов’язані з народженням дитини послуги в одну заяву. Її можна подати онлайн на порталі державних послуг Дія або за допомогою адміністратора в пологовому будинку, ЦНАП або ДРАЦС.
До комплексу єМалятко належать:
Від старту проєкту сервісом єМалятко скористалися понад 170 тисяч сімей родин із немовлятами. Від 5 жовтня 2020 року послуга єМалятко стала доступною онлайн на порталі Дія.
Рекламний ролик про послугу єМалятко.
Почати власну справу стає легше. Від 2017 року разом із Міністерством юстиції України і Державним агентством з електронного урядування (нині – Міністерство цифрової трансформації України) ми запустили послугу електронної реєстрації фізичної особи-підприємця. А від квітня 2020 року ФОП можна зареєструвати на онлайн-платформі Дія за 10 хвилин.
Реєстрація нових підприємців – це один із показників розвитку економіки. У середньому щомісяця реєструється 26 тисяч ФОП. У 2019 році кількість ФОПів в Україні сягнула майже двох мільйонів.
Статус ФОП надає безліч переваг: самозайнятість, вибір кількох видів діяльності, гнучкість графіку і праця в межах закону. І найважливіше – можливість реалізувати свої професійні мрії та задуми.
Що потрібно зробити?
Від 2017 року перевагами реєстрації ФОП через Онлайн-будинок юстиції скористались 80 тисяч громадян.
У квітні 2020 року Програма EGAP разом із Міністерством цифрової трансформації перевели реєстрацію чи закриття ФОП на портал Дія, спростивши форму реєстрації: замість 58 полів у формі стало 12 та додалось автозаповнення. Відкриття ФОП охоплює не лише реєстрацію фізичної особи підприємцем, а також реєстрацію платником єдиного податку та ПДВ одразу за одне звернення.
Ця та десятки інших послуг доступні на Урядовому порталі та онлайн-платформі Дія – єдиному вікні для спілкування громадян і бізнесу з державою.
Відеоролик Координатора компоненту “Е-послуги” Олексія Зелів’янського про одноразову матеріальну допомогу ФОПам та найманим працівникам.
Бізнес – ДНК економіки країни. Саме тому разом із Міністерством юстиції і Державним агентством з питань електронного урядування (нині – Міністерство цифрової трансформації України) ми спростили провадження бізнесу, представивши послугу електронної реєстрації ТОВ. Від 2019 року створити компанію та внести зміни до установчих документів можна у кілька кліків.
Товариства з обмеженою відповідальністю є найпоширенішою формою провадження бізнесу в Україні – 76% усіх юридичних осіб. Онлайн-реєстрація ТОВ дає можливість сформувати необхідну редакцію модельного статуту і подати заяву на застосування спрощеної системи оподаткування та реєстрацію платником податку на додану вартість (ПДВ).
Як для новостворених, так і для чинних ТОВ, можна дистанційно обрати модель управління, найменування, керівництво, види діяльності, порядок виплати дивідендів, збільшити розмір статутного капіталу та скликати загальні збори.
Що потрібно зробити?
Ця та десятки інших послуг доступні на Урядовому порталі та онлайн-платформі Дія – єдиному вікні для спілкування громадян і бізнесу з державою.
Чат-бот – помічник у кишені, який доступний 24/7. Програма EGAP та БФ «Право на захист» розробили бота, покликаного допомогти внутрішньо переміщеним особам та особам, які проживають на непідконтрольних територіях, швидко і просто дістати відповіді на більшість гострих запитань із життєвих ситуацій, з якими вони стикаються.
Сьогодні в Україні налічують понад півтора мільйона внутрішньо переміщених осіб. Ще стільки ж – на непідконтрольних територіях. Щодня вони стикаються з безліччю проблем і труднощів, не знаючи, куди й до кого звернутися по допомогу.
Чат-бот дозволяє отримати юридичну консультацію, дізнатися адреси потрібних державних установ та організацій, зразки документів у різних категоріях справ та надає можливість подати заяви онлайн. Ця інформація дозволяє запобігти фейкам та маніпуляціям на непідконтрольних територіях.
Від грудня 2019 року бот цілодобово працює у Facebook. Зважаючи на те, що не всі користувачі є активними юзерами саме цієї соціальної мережі, Програма EGAP та БФ «Право на захист» влітку 2020 року об’єдналися для розроблення бота у найпопулярніших мобільних месенджерах в Україні – Viber і Telegram.
Коротка інструкція для користувачів чат-бота «Юридичний порадник для ВПО» у Viber.
Коротка інструкція для користувачів чат-бота «Юридичний порадник для ВПО» у Telegram.