Сприяння цифровій трансформації регіонів України – один із фокусів Програми EGAP.
У нашому портфоліо – численні рішення для органів місцевого самоврядування, які покращують якість урядування, взаємодію влади та громади, сприяють соціальним інноваціям та зменшенню цифрового розриву на регіональному рівні.
Також цифровізація забезпечує органам влади швидкість та ефективність у прийнятті рішень і покращує надання послуг громадянам.
На місцях ми співпрацюємо з державними обласними адміністраціями, органами місцевого самоврядування і громадськими організаціями та активно сприяємо:
За період своєї першої фази у 2015–2019 роках Програма EGAP мала можливість на регіональному рівні пілотувати певні підходи та новітні інструменти. Зокрема, у Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській та Одеській областях було:
У другій фазі Програми EGAP, що реалізується протягом 2019–2023 рр. у п’яти цільових регіонах – Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Луганській та Одеській областях, до цифрової трансформації залучено близько сорока громад, обраних на конкурсних засадах.
Важливою складовою цієї роботи є проведення цифрових аудитів та складання на їх основі детальних планів цифрової трансформації – з їх подальшим втіленням у співробітництві з місцевою владою та громадянським суспільством. Ми плануємо продовжувати співпрацю з органами влади на регіональному рівні та пілотувати інновації в обласних центрах.
У результаті впровадження сучасних IT, інструментів електронного урядування та електронної демократії, а також – навчання тамтешніх спеціалістів і пересічних мешканців, у обраних громадах встановлюється прозора та відкрита комунікація між владою та громадянами, мінімізується корупція та полегшується доступ людей до адміністративних послуг.
Одним із важливих результатів такої діяльності є виникнення «цифрових» історій успіху громад, які сприяють залученню до процесів цифровізації ще більше регіонів.